Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBROWIE

Wiosno, ach to Ty...

Od niepamiętnych czasów wiosna zachwycała ludzi i od zawsze uroczyście ją witano. Przychodzi do nas 21 marca, to znaczy w dniu zrównania dnia z nocą. W tym dniu trzeba koniecznie spalić ekologiczną kukłę, czyli Marzannę. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki żegnali zimę,  witali wiosnę. Jednak my nie stosowaliśmy się do tradycji, nie wykonywaliśmy Marzanny i nie topiliśmy jej w rzece. Mieliśmy przygotowane inne atrakcje, o które zadbał Samorząd Uczniowski oraz opiekunki, Panie: Sylwia Mulawa, Maria Surdyk, wspomagane prze pana Roberta Dzinkowskiego.

Uroczystość prowadziły uczennice klasy ósmej, Michalina Surdyk i Ala Ślusarczyk oraz Martynka Hołota, z klasy siódmej. Przed godziną dziewiątą wszyscy zebraliśmy się na korytarzu. Dziewczęta przedstawiły plan obchodów Dnia Wiosny. Odbył się pokaz mody wiosennej i wybory Miss i Mistera Wiosny 2022 w kategoriach wiekowych: klasy 0 – III i klasy IV – VIII. Jury miało nie lada kłopot z ustaleniem najpiękniejszych kreacji! Jak prezentowali się uczestnicy? Obejrzyjcie galerię zdjęć. Po przerwie zaplanowano Quizy i zagadki związane z wiosną. Odbył się też międzyklasowy konkurs plastyczny na portret Pani Wiosny. Po przerwie obiadowej zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by tam przeprowadzić konkurencje sportowe, w których startowali reprezentanci poszczególnych klas.  Po ich zakończeniu wręczono ,,Miotłę wagarowicza”. Kiedy rozgrywki sportowe dobiegły końca, zaproponowano nam szkolne kino. Podzieleni na trzy grupy wiekowe oglądaliśmy filmy. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Po korytarzach unosił się zapach popcornu. … Pogoda i humory dopisywały.

                                                                      

Autor: Halina Dziedzic