Początek roku szkolnego 2019/2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 września 2019

No to mamy już wrzesień. Początek roku szkolnego 2019/2020 w tym roku przypada na poniedziałek 2 września. Pierwszy dzień szkoły to uroczystość z okazji inauguracji roku szkolnego i spotkanie z wychowawcą, który przekazuje uczniom najważniejsze informacje na najbliższe dni. W Szkole Podstawowej w Dobrowie Uczniów, nauczycieli i rodziców powitała Julianna Nowak.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Jolanta Pawlik, która zwracając się do uczniów szczególnie ciepło powitała najmłodszych. Zapewniła uczniów i ich rodziców, że szkoła jest bezpieczna i przyjazna. ,,Nauka lada moment zacznie się pełną parą, w dziennikach pojawi się coraz więcej ocen. Każdy będzie się starać wszystkiemu podołać, to wiadome. Zapewne większość z Was z całych sił spróbuje się uczyć jak najlepiej. Sukces potrzebuje wysiłku, to jasne. Ale przede wszystkim musicie wiedzieć, dla kogo i po co się uczycie. Dla rodziców, bliskich, czy dla siebie samych? I po co? Po to, aby być wyróżnionym wśród innych? Pewnie, że nie! Uczyć powinniśmy się tylko i wyłącznie dla siebie, aby zadbać o własną przyszłość i bez problemu spełniać marzenia. Jeśli tylko będziecie wytrwali w dążeniu do wyznaczonych sobie celów, to uda Wam się wszystko. Warto walczyć o szczęście i nie poddawać się każdej przeciwności losu. Spełniajcie swoje marzenia! Tego każdemu z Was życzymy”.

W przemówieniu pani Dyrektor nie mogło zabraknąć treści dotyczących 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pani Pawlik przybliżyła okoliczności tych wydarzeń mówiąc o pakcie Ribbentrop – Mołotow podpisanym 23 sierpnia 1939 roku w Moskwie, który nazywany jest IV rozbiorem Polski. Na dokumencie nie ma podpisu sowieckiego dyktatora, Stalina.  Z ramienia rządu ZSRS sygnował go Mołotow. W imieniu Niemiec swój podpis złożył  Ribbentrop. Gdy około 3.00 zmęczone towarzystwo zaczęło się rozchodzić, Stalin podszedł do Ribbentropa i rzekł: mogę zaręczyć słowem honoru, że Związek Radziecki nie zdradzi swojego sojusznika. Układ między III Rzeszą i ZSRS zadecydował o losach milionów ludzi w Europie. Przelano krew milionów ludzi, ale pierwszą ofiara wojny była wolność i godność człowieka.

Gdy padły uroczyste słowa: ,,Rok szkolny 2019/2020 uważam za otwarty!”  uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Autor: Halina Dziedzic

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Początek Roku Szkolnego

    Początek Roku Szkolnego

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-09
Data publikacji:2019-09-09
Osoba sporządzająca dokument:Halina Dziedzic
Osoba wprowadzająca dokument:Aleksandra Tokarska
Liczba odwiedzin:176