Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBROWIE

Czy warto być dobrym?

Bartczak Wiktoria, kl. 7.

Czy warto być dobrym?

Uważam, że warto być dobrym. Jeśli ktoś nas szanuje to i my powinnyśmy szanować tę osobę. Warto pomagać innym, „Pomagając innym pomagasz i sobie”(Autor nieznany), więc dlaczego na świecie jest tyle zła?. Zauważmy, że nie każdy człowiek lubi pomagać innym, ale żaden człowiek nie zasługuje na złe traktowanie, poniżanie czy też nękanie. Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.. Dlatego też uważam, że warto być dobrym.

Według mnie nie warto być dla kogoś wrednym czy się na kimś mścić. ,„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush). Uważam, że jeśli my będziemy dobrzy, to i ktoś będzie dla nas dobry, jednak nie warto się też komuś narzucać. Sądzę też, że jeśli ktoś nie chce pomagać, to nikt nie ma prawa go do tego zmuszać. Jednak ,,Czy warto być dobrym?". Moim zdaniem tak i każdy to powinien uszanować, bo to tylko moja opinia! Nikt nie ma prawa mi mówić, kim mam być i czy mam być dobra czy też zła. Chcę być dobra, to będę,  jeśli nie chce,  to nikt nie może mi tego zabronić!.

W tych czasach trudno dobrze żyć ... jest trudno znaleźć prace, ale jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to warto pomóc. Jednak moim zdaniem zło nie jest dobre.

Autor: Wiktoria Bartczak