Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBROWIE

Czy warto być dobrym?

Banasik Mateusz, kl. 7.

Od dawna męczyło mnie pytanie: "Czy warto być dobrym?". W dzisiejszych czasach niejeden powiedziałby, że bycie dobrym nie jest dla nas korzystne, ponieważ tracimy tylko czas i siły. Myślę jednak, że warto być dobrym człowiekiem. W mojej pracy postaram się przedstawić argumenty, ukazujące słuszność mojej tezy.

Pierwszym argumentem jaki chcę przedstawić, jest moja sytuacja. Kiedy  szedłem drogą to spotkałem staruszkę, która dźwigała cztery siatki z zakupami. Wtedy podszedłem i zapytałem czy nie potrzebuje pomocy. Za zaniesienie siatek do domu kobita podziękowała mi i dostałem od niej gumy.
Kolejnym przykładem jest bajka pod tytułem ,,Śnieżka”. Dziewczynka była bardzo dobroczynną królewną. Dokarmiała zwierzątka, pomagała krasnalom sprzątać dom, robiła im jedzenie i pilnowała domu pod ich nieobecność. W podzięce krasnale pozwoliły jej mieszkać, a gdy wpadała w kłopoty, ratowali ją.
Argumentem trzecim jest książka ,,Opowieść wigilijna” Karola Dickensa. Główny bohater jest złym człowiekiem i nikt go nie lubił. Jednak, gdy odwiedzają go trzy duchy z przestrogą, to zmienia się i jest dobry dla wszystkich. Pomaga swojemu pracownikowi Bobowi i jego rodzinie w leczeniu syna. Chętnie spotyka się z siostrzeńcem i jego rodziną na Wigilii. Dzielił się pieniędzmi z potrzebującymi. Dzięki czemu jest szczęśliwszym człowiekiem.

Uważam, że choć wielu sądzi, iż bycie dobrym jest niekorzystne, myślę, że dobro jest bardzo ważne. Tacy ludzie są bardzo potrzebni w dzisiejszych czasach. Ich postępowanie na długo pozostaje w sercach osób, którym pomogły. Sądzę wiec, iż to jest największa nagroda, a z czasem dobro do nas wraca.

Autor: Mateusz Banasik