Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

SZKOŁA PODSTAWOWA W DOBROWIE

Nauczanie zdalne czy stacjonarne?

Wiśniewski Kacper, kl. 7.

Nauczanie zdalne czy stacjonarne?

Już prawie rok korzystamy z nauczania zdalnego. Coraz częściej zastanawiam się czy lepsze jest nauczanie stacjonarne, czy zdalne? Kiedyś myślałem, że to będzie nauczanie zdalne, bo nie trzeba chodzić do szkoły, a we wszystkim można sobie pomóc za pomocą Internetu. Jednak mimo to, dziś jestem pewien, że zdecydowanie lepsze jest nauczanie stacjonarne. Postaram się przedstawić argumenty ukazujące słuszność mojej tezy.

Pierwszym argumentem, jaki chcę przedstawić, jest kontakt z rówieśnikami. Podczas nauki w szkole mogłem codziennie spotkać się z kolegami i koleżankami. Mogliśmy porozmawiać, pożartować i po prostu być ze sobą na lekcjach i na przerwach. Bardzo mi tego brakuje, bo kontakt przez Internet to nie to samo.
Drugim argumentem jest kontakt z nauczycielami. Łatwiej mi było zrozumieć wiadomości z lekcji, kiedy nauczyciele tłumaczyli  wszystko i można było o coś zapytać, wyjaśnić.
Kolejnym bardzo ważnym argumentem jest sport, czyli ruch. Chodząc do szkoły ćwiczyliśmy na lekcjach wychowania fizycznego, a teraz po wszystkich lekcjach zdalnych często nie mam już siły ani ochoty, żeby wyjść na dwór i poruszać się. Zwłaszcza teraz, zimą.
Następnym argumentem przemawiającym za nauczaniem stacjonarnym jest dostęp do Internetu. Nie raz zdarzyło mi się, że nie mogłem się połączyć lub połączenie się zawieszało.
Argumentem, którego nie można pominąć jest czas, jaki spędzamy przed komputerem. Wiadomo, że nie jest to dobre dla naszego zdrowia.
Uważam, że choć może ktoś myśleć, że nauczanie zdalne jest lepsze i łatwiejsze, to moje argumenty pokazują, że korzystniejsze dla mnie jest nauczanie stacjonarne. Chodzenie do szkoły, spotykanie się z kolegami, nauczycielami, różne zabawne sytuacje, do jakich dochodziło w szkole to to, czego mi bardzo brakuje.

 

Autor: Kacper Wiśniewski